Antykoncepcja nie tylko chroni przed ciążą

Warto podkreślić, że wymienione metody antykoncepcyjne stosowane według zaleceń lekarza oraz z rozwagą zapewniają prawie stuprocentową skuteczność. Niemniej jednak mówiąc o antykoncepcji należałoby, także zwrócić uwagę na pewną zasadniczą kwestię jaką jest przenoszenie chorób drogą płciową. Jak wiadomo gdzieś tam o nich słyszeliśmy, wiemy że są, ale nie dońca zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą dotyczyć również nas.

Dlatego bardzo istotne jest zrozumienie powagi sytuacji i wdrażanie do swojego życia seksualnego bezpiecznych metod antykoncepcyjnych, nie tylko ukierunkowanych na zapobieganie ciąży, ale również ograniczenie rozprzestrzeniania się wszelkich chorób wenerycznych. Wobec tego należy uznać, że wszystkie metody antykoncepcji doustnej, implantów, wkładek domacicznych, czy plastrów wykazują bardzo dużą skuteczność zapobiegania ciąży, jednak nie dają poczucia bezpieczeństwa w zakresie chorób płciowych. Wobec tego powinny być stosowane zawsze z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci chociażby prezerwatywy.

www.legowo.pl
Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.