Bezterminowe ubezpieczenie zdrowotne?

Ukończyłeś szkołę ponadgimnazjalną, to znaczy liceum, technikum, szkołę zawodową, a może zostałeś skreślony z listy uczniów i zastanawiasz się nad tym, czy nadal jesteś ubezpieczony i uprawniony do korzystania z bezpłatych świadczeń opieki medycznej? Musisz wiedzieć, że w sytuacji, w której się znalazłeś, twoje ubezpieczenie zdrowotne jest ważne jeszcze przez sześć miesięcy od dnia kiedy zakończyłeś naukę lub z różnych przyczyn zostałeś skreślony z listy uczniów.

W przypadku studentów czas ten został skrócony do czterech miesięcy, studenci, którzy skończyli studia lub zostali wydaleni z uczelni nie muszą martwić się o ubezpieczenie przez kolejne cztery miesiące.

A może jesteś osobą, która do tej pory pobierała rentę i to właśnie z tego tytułu opłacane były składki zdrowotne, ale z jakiś powodów prawo do renty zostało zawieszone.

W takiej sytuacji przysługuje Ci prawo do świadczeń opieki zdrowotnej przez dziewięćdziesiąt dni od momentu zawieszenia renty.

www.zabicbobra.pl

Warto pamiętać, że jeśli nie będziesz posiadał ubezpieczenia zdrowotnego, wtedy za jakąkolwiek opiekę lekarską będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.