Dlaczego puder i bibułki matujące to must have każdej imprezy?

Kobiety przypudrowujące twarze lub korzystające z bibułek matujących to nierzadki widok na imprezach. Wiele przedstawicielek płci żeńskiej uważa, że te kosmetyki to must have każdej imprezy. Dlaczego? Producenci niektórych podkładów uważają, że nakładanie pudru nie jest konieczne, ponieważ kosmetyki na długo zachowują matowy wygląd twarzy. Być może jest tak na co dzień, ale na imprezie jest zupełnie inaczej.

Trzeba wiedzieć, że w klubach jest bardzo gorąco. Ponadto tańczymy w tłumie, zatem skóra ma prawo się pocić i wydzielać sebum. Wtedy właśnie nasza twarz zaczyna się błyszczeć i wygląda to bardzo nieestetycznie. Nie zapominajmy również, że na imprezach często robione są zdjęcia i nie ukrywajmy, ale świecąca się cera na zdjęciach nie wygląda dobrze.

Dlatego, aby przez całą imprezę zachować doskonały wygląd cery i makijażu, warto zawsze zabierać ze sobą puder i bibułki matujące, które z pewnością zmieszczą się w każdej kopertówce.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.