Kalifornia kusi słońcem

Spośród wszystkich stanów USA jeden cieszy się w świecie szczególną popularnością. Chodzi o Kalifornię, która jest największa pod względem powierzchni, ale także potencjału gospodarczego.

Niemały fragment amerykańskiej gospodarki jest wytwarzany właśnie tam, o czym decyduje bardzo rozwinięty przemysł technologiczny, ale także ogromny sektor usług oraz rozrywki. Tam znajduje się Los Angeles, a więc Hollywood z przyległościami.

Większość filmowych produkcji z USA, które obiegają cały świat, ma swoje korzenie właśnie w Kalifornii. To jeden z najbardziej słonecznych stanów w kraju, z pięknymi plażami, bujną roślinnością i słońcem, które cieszy wszystkich przez większą część roku.

Idealne miejsce, aby spędzić wakacje, opalić się i poczuć choćby przez moment częścią innego, bardziej kolorowego świata. Potencjał gospodarczy tego jednego stanu jest większy niż niektórych rozwiniętych państw na świecie.

Pokazuje to dobitnie, jak duże jest znaczenie Kalifornii dla USA. W dużej mierze stan ten można określić mianem wizytówki całego państwa.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.