Kierunki ścisłe

Aktualnie w polskich realiach najkorzystniej jest wybrać studia na kierunkach ścisłych. Dzieje się tak, ponieważ na rynku pojawiło się duże zapotrzebowanie na specjalistów w wielu tych dziedzinach. Kierunki ścisłe, takie jak chociażby informatyka, fizyka czy matematyka, są bardziej przyszłościowe, ponieważ dają większą gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy. Co ciekawe, studenci wcale nie wybierają się chętnie na kierunki ścisłe.

Dużo bardziej wolą przyjemniejsze i pozornie wymagające mniejszego wysiłku studia humanistyczne, gdzie nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Z tego powodu często powstają kierunki zamawiane, by sprostać potrzebom rynku i jednocześnie zachęcić niezdecydowaną młodzież. Jakość kształcenia na kierunku zależy oczywiście od wyboru uczelni. Zdarza się, że w mniejszych miastach obserwuje się spore zainteresowanie konkretnym kierunkiem ścisłym, jednak nie zawsze ukończenie go przyczyni się do zdobycia odpowiedniego wykształcenia wyższego.

Najbardziej opłacalnymi studiami zdają się więc te, oferowane przez polskie politechniki, uniwersytety oraz wiodące uczelnie techniczne.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.