Obszary działalności turystyki

Wsiadasz w samochód czy samolot i wyjeżdżasz na wakacje – w założeniu wydaje się to takie proste. Nic dziwnego, turystyka ma kojarzyć nam się przede wszystkim z przyjemnością.

Właśnie dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele obszarów działalności kryje się w tej dziedzinie. Aby je rozpoznać, wystarczy zastanowić się, z czego korzystamy podczas rozmaitych wycieczek.

Jednym z obszarów działalności turystyki jest więc zakwaterowanie. Znajdziemy tu również działalności usługowe.

Tą najbardziej popularną, bo niemal całkowicie niezbędną będzie oczywiście sektor gastronomiczny, a więc wszystko, co wiąże się z wyżywieniem turystów. Mniej powszechne, ale również zdobywające coraz większą popularność są usługi związane z organizacją wyjazdów i rozrywek.

Znajdzie się tu więc działalność biur podróży, agentów turystycznych i wszelkiego rodzaju pośredników. Wśród obszarów działalności turystyki niemal równie ważne są te, które sprawiają, że w ogóle chcemy ruszyć się z domu i zobaczyć, co dzieje się w szerokim świecie.

Będzie to więc wszystko, co w mniej lub bardziej bezpośredni sposób wiąże się z kulturą i rozrywką.

www.kth-kutno.pl
Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.