Popularne kierunki studiów

Na polskich uczelniach studenci mają do wyboru naprawdę wiele różnych kierunków. Mimo wszystko są pewne dziedziny, które cieszą się wśród młodych ludzi największym powodzeniem.

Co ciekawe – wcale nie należą do nich kierunki, po jakich mogliby się spodziewać natychmiastowego przyjęcia do pracy i braku problemów z rozwijaniem kariery zawodowej, a część z nich znajduje się nawet w rankingach najmniej opłacalnych dziedzin. Najwięcej kandydatów postanowiło wybrać się na pedagogikę oraz psychologię, po których od dłuższego czasu trudno spodziewać się szybkiego zatrudnienia.

Młodzi ludzie chętnie uczą się też języków obcych, co tłumaczy spory tłok na różnego rodzaju filologiach (przede wszystkim japonistyka i języki skandynawskie). Dość dużym zainteresowaniem na wielu uniwersytetach cieszy się także prawo, choć niewielu osobom udaje się dotrwać na nim do końca.

Jeśli natomiast chodzi o kierunki nieco bardziej „przyszłościowe”, do studentów najbardziej przemawiają robotyka oraz mechatronika. Na popularności nie traci też informatyka, na którą decyduje się młodzież na terenie całej Polski.

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-medyczne
Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.