Prywatne szkoły wyższe

W Polsce, poza uczelniami publicznymi, takimi jak uniwersytety czy politechniki, można spotkać się ze sporą liczbą placówek prywatnych, na których studenci są zobowiązani do płacenia odpowiednio wysokiego czesnego. Obecnie w kraju funkcjonuje ich całkiem sporo, choć część cieszy się mniejszym zainteresowaniem ze względu na niezbyt wysoki poziom kształcenia, jednak dąży się do tego, by zostały wyłącznie najlepsze. Dawniej tego typu uczelnie były uważane za gorsze, ponieważ zgodnie z utrwalonym poglądem, dostać się mogli na nie dosłownie wszyscy, którzy mieli pieniądze, a poziom nauki nie był zbyt wygórowany, ponieważ i tak wszyscy zdawali.

Obecnie sytuacja ma się nieco inaczej. Owszem, wciąż można spotkać placówki, na których to student wymaga i dostaje to, czego chce, wcale nie przykładając się do pracy, ale przeważają raczej uczelnie o dosyć wysokim poziomie, proponującym ciekawe kierunki, niedostępne w publicznych szkołach wyższych oraz dysponujące nowoczesnym sprzętem naukowym czy pomocniczym. Warto zauważyć, że za granicą uczelnie płatne to normalna kolej rzeczy.

Coraz mniej więc dziwi, że płatne placówki nie zawsze są gorsze od tych, do których studenci uczęszczają bez opłacania czesnego.

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-marketingowe
Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.