Przenieś się w świat fantasy

Miłośników powieści, filmów i gier fantasy jest coraz więcej. Nie ulega bowiem wątpliwości, że przeniesienie się do innego świata pełnego magii jest świetnym sposobem na relaks i oderwanie się od codziennej rzeczywistości. Jednym z najbardziej poczytnych autorów literatury fantasy jest Andrzej Sapkowski, który zasłynął między innymi z powieści o Wiedźminie. Powieść doczekała się zarówno ekranizacji, jak i gry dostępnej na konsole i komputery stacjonarne. W grze Wiedźmin, wcielamy się w Geralta z Rivii, który jest wiedźminem i chroni ludzi przed potworami. Fabuła gry jest bardzo powiązania z książką, a sceneria oddana jest z niezwykle precyzyjnym pokazaniem wszystkich jej szczegółów. Obecnie gra Wiedźmin posiada fanów na całym świecie i jest doskonałą grą z gatunku akcja/RPG.

Firmą, która zajęła się dystrybucją tej kultowej gry jest CD Projekt. Produkt został przyjęty z podziwem graczy, nie tylko na rynku lokalnym w Polsce, ale także za oceanem. Producent CD Projekt Red Studio wydał ostatecznie trzy części Wiedźmina, których sprzedaż okazała się wyjątkowo łatwa i przyniosła duże zyski już w pierwszym miesiącu. Warto wspomnieć, iż gracze musieli sporo czekać na kolejne edycje gry, gdyż pierwsza wydana w roku 2001 potrzebowała aż 6 lat na dopracowanie. Z kolei Wiedźmin 2: Zabójcy Królów wyszedł dopiero w połowie 2011 roku, a najnowsza część ukaże się w 2014 roku. Niemniej fani już odliczają czas do premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon. Świat fantasy bowiem będzie przedstawiony w jeszcze lepszej grafice 3D.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.