RPG – wciel się w postać swojego ulubionego bohatera!

Początkujący gracze w trakcie poznawania różnych gatunków gier, często próbują utożsamiać się z postacią, która kieruje grą. Dzięki temu świat wirtualny jest dla nich bardziej realny, a gra dostarcza większej ilości emocji, które odczuwa się intensywniej. Z tego właśnie powodu warto zagrać w Wiedźmina.

W grze bowiem wcielamy się w Geralta z Rivii, który będzie walczył z przerażającymi stworami zagrażającymi bezpieczeństwu ludzi zamieszkujących powojenne obszary. W grze jednak nie liczy się tylko efektowna walka z przeciwnikami, ale przede wszystkim rozwój postaci, którą kierujemy. Nasz bohater uczy się, zdobywa skarby i doświadczenie.

W ten sposób przed każdą kolejną walką jest do niej lepiej przygotowany i zwiększa swoje szanse na wygraną. Zbyt częste walki, bez odpowiedniego przygotowania mogą skończyć się dla Geralta śmiercią. W grze Wiedźmin, postacie opisane są za pomocą cech i zdolności.

Te pierwsze określają atrybuty danej osoby, a te drugie zawierają informacje o tym, jakie magiczne sztuczki czy sekretne cięcia zna nasz bohater. Niewątpliwie na pochwałę zasługuje sztuczna inteligencja zastosowana w grze. Pozostałe postacie z gry pamiętają o tym co zrobiliśmy i czego dokonaliśmy, a także reagują na to w przemyślany sposób.

W grze, punkty są przyznawane nie tylko za pokonanie poszczególnych przeciwników, ale także za wykonywanie innych drobnych zadań. Geralt bowiem nie ogranicza się wyłącznie do zabijania potworów, ale wykonuje także inne równie istotne zadania.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.