Świat pełen współczesnej elektroniki wart refleksji

Czy potrafimy sobie wyobrazić świat bez prądu? Tego typu wizja jawi się jako katastrofa i nie ma się czemu dziwić. Zdecydowana większość codziennych czynności opiera się na wykorzystywaniu prądu i ściśle związanej z nią elektroniki. Nie potrafimy funkcjonować tak jak nasi przodkowie, którzy potrafili obejść się bez elektryczności. Przyzwyczailiśmy się do dostaw prądu i korzystania z jego wielkiego potencjału. Zawdzięczamy jego obecności działanie elektroniki, jaka znacznie ułatwia wykonywanie zadań w domu i w pracy. A co gdyby jej zabrakło?

Rzeczywistość pełna energii elektrycznej – koszmar czy wyzwolenie?

Nieustannie jesteśmy online, rzadko kto obecnie woli pozostawać ofline. Korzystamy z Internetu, narzędzi telekomunikacyjnych częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje nawet uzależnienie od sieci, w które wpadamy zupełnie nieświadomie. Kontakt człowieka z telewizorem, radiem, komputerami jest intensywniejszy niż relacje międzyludzkie. To zjawisko jest przerażające, a jego skala notorycznie rośnie. W coraz większej ilości czynności wyręcza nas elektronika.

Przez to zz kilka lat zniknie wiele zawodów, co wiąże się z utratą pracy. Można uznać, że poprzez narzędzia elektroniczne nasze społeczeństwo staje się nieco leniwe. Wszystko mamy wykonywane perfekcyjnie i na już. Z jednej strony jest to duża oszczędność czasu, często też oszczędność kapitału finansowego, ale z drugiej mając tak wiele wolnego często poświęcamy uwagę czynnością oraz przedmiotom nie dającym nam nic. Wszystko opieramy na prądzie – nawet samochody. Niedługo będą one coraz częściej napędzane przez elektryczność. Korzystamy w pełni z nowinek technologicznych nie zwracając uwagi na konsekwencje tego działania dla naszego zdrowia i natury. Nie bez powodu głośno jest o ochronie środowiska naturalnego, któremu nadmierna elektryczność szkodzi. Wskazany w wykorzystaniu potencjału elektroniki jest umiar i rozsądek. Jeżeli nie chcemy by naszą rzeczywistość zdominowały automatyczne roboty, a środowisko naturalne uległo całkowitemu zniszczeniu musimy zachować równowagę. Dotyczy ona indywidualnego korzystania z narzędzi elektronicznych jak także naukowego postępu.

Warto zastanowić się dokąd zmierzamy odkrywając coraz lepsze możliwości….

www.3--3.org
Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.