Zabytkowy Quebec

Historyczne związki kanadyjskiego Quebecu z narodem francuskim są zauważalne i słyszalne na każdym kroku. Już sama nazwa miasta jednoznacznie na to wskazuje i nie ma w tym przypadku.

www.e-rakoniewice.com

Pierwszym językiem większości mieszkańców nie tylko Quebecu, ale całej prowincji jest właśnie francuski. Usłyszymy go także w oddalonym o ponad 200 kilometrów Montrealu.

Wpływy francuskie odcisnęły się na mieście w dwojaki sposób – językowo, ale również kulturowo i architektonicznie. Widać to w czasie zwiedzania zabytkowej dzielnicy miasta.

Większość zabytków zlokalizowanych w Quebecu wygląda jak żywcem wyjęta z Francji. Charakterystyczna architektura jaką Francuzi przywieźli ze sobą stanowi o klasie tego miejsca.

Zostało ono doceniona przez społeczność międzynarodową, która w 1985 roku zdecydowała się wpisać zabytki miasta na listę dziedzictwa UNESCO. Duże znaczenie wśród zabytków Quebecu posiadają obiekty sakralne, będące znakomitymi przykładami architektury romańskiej.

Charakterystyczne bryły budynków są rozpoznawalne i kreują klimat okolicy.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.