Turystyka religijna

Wielu z nas pielgrzymka kojarzy się ze śpiewającym tłumem, składających z osób wystarczająco wierzących i zdeterminowanych, by pieszo przemierzać długie kilometry, dzielące ich od miejsca kultu. Silnie związani z takim wyobrażeniem, łatwo możemy zapomnieć, że pielgrzymka nie zawsze musi być pieszą wędrówką. Istnieją również inne formy turystyki religijnej.
W jej zakres możemy wpisać wszelkie aktywności, które polegają na przemieszczaniu się do miejsca, które z punktu widzenia danej religii jest święte. Nie ma więc tutaj znaczenia, czy poruszamy się autobusem, samochodem, rowerem czy na własnych nogach. Jednocześnie warto pamiętać, że wyznacznikiem turystyki pielgrzymkowej nie musi być właśnie środek transportu, ale właśnie bardzo precyzyjnie określony cel.
W tym przypadku uczestnicy powinni kierować się chęcią wyproszenia określonych łask, a jedną z najważniejszych dla nich kwestii jest modlitwa. Nie sposób nie wspomnieć, że w zakres turystyki religijnej może wpisywać się także turystyka poznawcza. Mówimy o niej, gdy wyznawcy jednej religii odwiedzają miejsca kultowe dla innych wyznań.
Nie kieruje nimi wtedy chęć modlitwy, ale właśnie pragnienie lepszego poznania kultury innowierców.
więcej
Przeczytaj również: Leniwy turysta też człowiek
Przeczytaj również: Obszary działalności turystyki
Przeczytaj również: Kalifornia kusi słońcem
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Przechowywanie żywności w torebkach strunowych – czy to bezpieczne?
Zalety torebek strunowych w kuchni są niezaprzeczalne. Praktyczność tego rozwiązania sprawia, że zyskują one popularność wśród osób dbających o porządek. Dzięki różnorodności zastosowań można je wykorzystać do przechowywania różnych produktów spożywczych. Praktyczność i komfort tych akcesoriów przyc

Jak zagęszczarki do gruntu wpływają na stabilność podłoża w budownictwie?
Zagęszczarki do gruntu są niezbędne w budownictwie, gdyż zapewniają stabilność i trwałość podłoża. Odpowiednie zagęszczenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa konstrukcji, zapobiegając osiadaniu czy pękaniu. Urządzenia te działają na zasadzie mechanicznego ucisku, przekształcając luźne materiały w zwa