Zabytkowy Quebec
Historyczne związki kanadyjskiego Quebecu z narodem francuskim są zauważalne i słyszalne na każdym kroku. Już sama nazwa miasta jednoznacznie na to wskazuje i nie ma w tym przypadku.
Pierwszym językiem większości mieszkańców nie tylko Quebecu, ale całej prowincji jest właśnie francuski. Usłyszymy go także w oddalonym o ponad 200 kilometrów Montrealu.
Wpływy francuskie odcisnęły się na mieście w dwojaki sposób – językowo, ale również kulturowo i architektonicznie. Widać to w czasie zwiedzania zabytkowej dzielnicy miasta.
Większość zabytków zlokalizowanych w Quebecu wygląda jak żywcem wyjęta z Francji. Charakterystyczna architektura jaką Francuzi przywieźli ze sobą stanowi o klasie tego miejsca.
Zostało ono doceniona przez społeczność międzynarodową, która w 1985 roku zdecydowała się wpisać zabytki miasta na listę dziedzictwa UNESCO. Duże znaczenie wśród zabytków Quebecu posiadają obiekty sakralne, będące znakomitymi przykładami architektury romańskiej.
Charakterystyczne bryły budynków są rozpoznawalne i kreują klimat okolicy.
geometryczny wieszak ścienny
Polecane artykuły
Świat pełen współczesnej elektroniki wart refleksji
elektronika Czy potrafimy sobie wyobrazić świat bez prądu? Tego typu wizja jawi się jako katastrofa i nie ma się czemu dziwić. Zdecydowana większość codziennych czynności opiera się na wykorzystywaniu prądu i ściśle związanej z nią elektroniki. Nie potrafimy funkcjonować tak jak nasi przodkowie, k
Czy interesują nas gry komputerowe dla dzieci?
gry komputerowe Jest spore grono rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci grały w gry komputerowe, bo obawiają się, że to doprowadzi do uzależnienia, albo boją się, że ich dzieci będą grały w gry, które nie są przeznaczone do ich wieku. Prawda jednak jest taka, że jeśli rodzice poświęcą trochę cz