Zabytkowy Quebec

Historyczne związki kanadyjskiego Quebecu z narodem francuskim są zauważalne i słyszalne na każdym kroku. Już sama nazwa miasta jednoznacznie na to wskazuje i nie ma w tym przypadku.
Pierwszym językiem większości mieszkańców nie tylko Quebecu, ale całej prowincji jest właśnie francuski. Usłyszymy go także w oddalonym o ponad 200 kilometrów Montrealu.
Wpływy francuskie odcisnęły się na mieście w dwojaki sposób – językowo, ale również kulturowo i architektonicznie. Widać to w czasie zwiedzania zabytkowej dzielnicy miasta.
Większość zabytków zlokalizowanych w Quebecu wygląda jak żywcem wyjęta z Francji. Charakterystyczna architektura jaką Francuzi przywieźli ze sobą stanowi o klasie tego miejsca.
Zostało ono doceniona przez społeczność międzynarodową, która w 1985 roku zdecydowała się wpisać zabytki miasta na listę dziedzictwa UNESCO. Duże znaczenie wśród zabytków Quebecu posiadają obiekty sakralne, będące znakomitymi przykładami architektury romańskiej.
Charakterystyczne bryły budynków są rozpoznawalne i kreują klimat okolicy.
geometryczny wieszak ścienny
Przeczytaj również: Leniwy turysta też człowiek
Przeczytaj również: Obszary działalności turystyki
Przeczytaj również: Turystyka religijna
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Przechowywanie żywności w torebkach strunowych – czy to bezpieczne?
Zalety torebek strunowych w kuchni są niezaprzeczalne. Praktyczność tego rozwiązania sprawia, że zyskują one popularność wśród osób dbających o porządek. Dzięki różnorodności zastosowań można je wykorzystać do przechowywania różnych produktów spożywczych. Praktyczność i komfort tych akcesoriów przyc

Jak zagęszczarki do gruntu wpływają na stabilność podłoża w budownictwie?
Zagęszczarki do gruntu są niezbędne w budownictwie, gdyż zapewniają stabilność i trwałość podłoża. Odpowiednie zagęszczenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa konstrukcji, zapobiegając osiadaniu czy pękaniu. Urządzenia te działają na zasadzie mechanicznego ucisku, przekształcając luźne materiały w zwa