Korzyści, płynące z bycia studentem

Bycie studentem daje naprawdę wiele korzyści. Ważna legitymacja uprawnia osoby, które nie przekroczyły dwudziestego szóstego roku życia, do różnego rodzaju zniżek. Przydają się one w codziennym życiu i pozwalają zaoszczędzić pieniądze, które młodzi ludzie mogą później odłożyć. Dla polskich studentów bardzo korzystna okazuje się ulga na przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz krajowej, która w większości przypadków wynosi aż 51% ceny normalnego biletu.

Osoby, uczące się w szkołach wyższych, mogą też liczyć na tańsze posiłki w wielu restauracjach, kawiarniach czy pizzeriach. Zdarza się też, że płacą mniej u fryzjera czy w zoo. Bardzo ciekawym udogodnieniem jest też możliwość darmowego odwiedzania instytucji kultury i sztuki na całym świecie, takich jak muzea, teatry czy kina. Studenci są więc niezwykle uprzywilejowani w dzisiejszym świecie.

Zawsze mogą odkryć jakieś korzyści, w tym również bez trudu złapać pracę, w której wymaga się statusu studenta (pracodawcy bardzo go pożądają, ponieważ pozwala on nie odprowadzać składek za pracownika).

http://www.mtlumaczenia.pl/portugalski
Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.