Biznes a świat gier komputerowych

Dla nas, zwykłych graczy, gry komputerowe to przede wszystkim rozrywka. Dla przedsiębiorstw, które zajmują się ich tworzeniem jest to jednak głównie biznes.

Wiadomo, że jeśli zespołowi uda się stworzyć niepowtarzalny tytuł, to jego członkowie odczuwają sporą satysfakcję oraz spełnienie zawodowe. Zatrudniająca ich firma musi jednak starać się maksymalizować zyski i wypuszczać na rynek takie gry, które będą cieszyć się jak największym zainteresowaniem i które znakomicie się sprzedadzą.

Jeśli więc dany tytuł zostanie entuzjastycznie przyjęty przez odbiorców, to można się spodziewać jego rychłego wznowienia, czyli kolejnej części bądź zmienionej wersji. Chyba jednym z największych magnesów przyciągających miłośników gier komputerowych jest obecność w grze kultowego bohatera.

Jest kilka postaci, które doczekały się już takiego miana. Producenci gier, jeśli uda im się wylansować takiego bohatera, to często starają się wykorzystać go również do zarabiania pieniędzy w inny sposób.

W dzisiejszych czasach takie postaci można spotkać na ekranach kin, w komiksach, w literaturze, a nawet w reklamie. Ciekawym sposobem na wypromowanie gry jest również wykorzystanie bohatera, który do tej pory nie pojawił się w żadnej tego typu produkcji, ale znany jest skąd inąd.

Tak było na przykład z Wiedźminem, kultową postacią literacką, która obecnie ma szansę na uzyskanie takiego statusu również w świecie gier. Dobry bohater to już naprawdę sporo, jednak oczywiście trzeba go także umieścić w dobrze wykonanej grze, żeby odniosła ona sukces.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.