Dawniej i dziś

Człowiek odkąd pojawił się na Ziemi cały czas ma wpływ na przebieg historii. Kiedy ludzie zaczęli żyć w bardziej cywilizowany sposób spisywali różne zdarzenia i perypetie.

Na kartach historii czy też w niektórych muzeach na świecie pokazane są wybrane momenty z życia ludzi takich jak czasy wojny, odkrywców, ekspansji i wiele innych. Często w gablotach z manekinami odzianymi w stroje i buty z tamtych epok stoją także walizki.

Historia walizki sięga już XVII wieku. Była ona następcą popularnych w dawnych czasach kufrów i skrzyń, które z powodzeniem wyparła i zastępuje do dzisiaj, nieustanni służąc człowiekowi w podróży.

Jest to przedmiot, który niejako budował i pisał historię. Nie raz służył do przewożenia kluczowych dla losu wielu ludzi dokumentów, przedmiotów czy pieniędzy.

Ten dzisiejszy element bagażu pomagał przez wieki dostarczać pomoc przez lekarzy, którzy nosili je na wizyty domowe u chorych. Listonoszom ważne korespondencje, które były na wagę złota w czasach kiedy nie było telefonów czy Internetu.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.