Marka w świecie gier komputerowych

W świecie gier komputerowych markę można wyrobić sobie właściwie na dwa sposoby. Są firmy, które wydają wyłącznie wysokiej jakości gry, o czym po pewnym czasie przekonują się gracze i od tego momentu pilnie śledzą kolejne tytuły wypuszczane przez dane przedsiębiorstwo. Drugim sposobem jest wylansowanie jednej znakomitej produkcji i pracowanie nad kolejnymi jej częściami.

Z komercyjnego punktu widzenia, dobrze by było, gdy w takiej grze pojawił się wyrazisty bohater, który z czasem uzyskałby status kultowego. Wówczas można na nim zarabiać na różne sposoby. W dzisiejszych czasach bohaterowie gier niekiedy uzyskują taką pozycję, jak bohaterowie filmów, komiksów czy książek.

Oczywiście, dotyczy to tylko nielicznych postaci, ponieważ gry komputerowe nie mają takiej długiej i bogatej historii jak literatura czy kino. Niemniej jednak, grono legendarnych bohaterów gier z każdym rokiem się powiększa. Rozpoznawalna i lubiana postać z gry komputerowej może zostać przeniesiona na ekrany kin.

Tak stało się na przykład z Riddickiem, którego teraz każdy gracz utożsamia z aktorem Vinem Dieselem. Bohater z gry komputerowej może również pojawić się w komiksie, książce czy też w grze planszowej. W dzisiejszych czasach można również sprzedać jego wizerunek do reklamy.

Do tego trzeba jeszcze dodać różnego rodzaju gadżety z jego podobizną, takie jak koszulki czy kubki. Status kultowego bohatera może zapewnić spore dochody firmie, która go stworzyła i wypromowała. Żeby na tym zarobić, trzeba się jednak trochę postarać.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.