Punkty doświadczenia

Postać Geralta podczas całej gry ulega ciągłemu rozwojowi. Gracz ma możliwość zdobywania tzw. punktów doświadczenia. Na czym polega ich idea? Określają one aktywność danego gracza podczas gry. O przyznaniu punków, gracz dowiaduje się najczęściej na samym końcu gry bądź po zakończeniu określonej sesji. Niekiedy otrzymuje je za wymyśloną, trafną strategię działania.

Zazwyczaj punkty doświadczenia przyznawane są w momencie zabicia groźnego przeciwnika bądź na skutek dobrze wykonanego zadania. Co umożliwiają punkty doświadczenia? Punkty te nie są przyznawane bezcelowo. Po zdobyciu określonej ich ilości gracz może przenieść się na wyższy poziom. Dzięki temu, bohater może nabyć nowe umiejętności i talenty. Są one niezbędne, aby polepszyć poszczególne cechy Wiedźmina, takie jak siła czy wytrzymałość. Ponadto dzięki punktom doświadczenia główny bohater lepiej używa broni.

Ma także możliwość poprawić swoje umiejętności w zakresie korzystania ze Znaków. Warto wspomnieć, że bez względu na rodzaj zdobytej umiejętności, będzie się ona składała niejako z dwóch części. Jedną z nich są zdolności aktywne, które mogą być użyte tylko wtedy, gdy zażyczy sobie tego gracz. Z kolei zdolności pasywne są stosowane natychmiast po ich uzyskaniu. Punkty doświadczenia są zatem bardzo przydatne w rozwoju głównej postaci. Gracze zazwyczaj dążą do tego, aby zdobyć jak najwięcej talentów.

Dzięki temu zwiększa się szansa na szybkie i poprawne wykonanie misji oraz pokonanie wszystkich wrogów.

Grazyna
News Reporter
Hejo, jestem Grażyna, wasz przewodnik po WSE w Sosnowcu. Na tym blogu możecie poczytać o wielu tematach, którymi się zajmuję w wolnym czasie.